تبلیغات
اس ام اس عاشقانه - درخواست کمک یک نیازمند فوری

اس ام اس عاشقانه

چهارشنبه 29 شهریور 1391

درخواست کمک یک نیازمند فوری

نویسنده: خاطره محمدی   

ماه از حادثه تلخی كه «روژان» به خاطر شیطنت كودكانه خود گرفتار راهروهای دادسرای پزشكی شده است، می‌گذرد و تلاش مادر جوان این طفل برای اثبات‌ قصور پزشكی پس از گذشت دوسال همچنان ادامه دارد. 
روژان حالا دختر چهارسال و شش ماهه‌ایست كه 27 ماه پیش به دور از چشم پدر و مادرش باطری كنترل ضبط‌ماشین را بلعیده اما همچنان به دلیل مشكلات پیش آمده تنها می‌تواند مایعات را به كمك سرنگ پنج میلیمتری بخورد. 
مژگان پیرصالحی مادر روژان در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینكه 27 ماه پیش دختر دوساله‌اش به دور از چشم پدر و مادر كنترل ضبط ماشین را با دندان شكسته و باطری كوچك دایره‌ای‌ شكل آن را بلعیده است گفت: ساعت 2 نیمه شب كودك را به درمانگاهی منتقل كردیم كه مسئولان بخش اورژانس این درمانگاه اعلام كرده‌اند به دلیل نداشتن امكانات باید به بیمارستان تخصصی‌تری بروید. 
مادر روژان كوچولو با بیان اینكه نیمه‌های شب به سرعت روژان را به بیمارستان دیگری منتقل كردیم مدعی شد: سهل‌انگاری تیم پزشكی در همان شب باعث شد كه روژان تا زیر تیغ هشت جراح برود. 
وی با بیان اینكه طفل خردسالش پس از هر بار عمل جراحی نمی‌تواند تا یك هفته غذا بخورد گفت: دختر چهارساله‌ام تنها 11 كیلو وزن دارد و تنها می‌تواند مایعات را مصرف كند. 
پیرصالحی گفت: هنگامی كه این كودك مایعات مصرف می‌كند، برای آن كه دچار مشكل نشود مجبور هستم گلوی او را ماساژ دهم تا مایعات به راحتی از گلویش پایین رود. 


 روژان در ایسنا


مادر روژان كوچولو گفت: تا چهارماهه پیش شلنگی به معده روژان وصل بود و تنها می‌توانست مایعات را بخورد اما با انجام عمل‌های متعدد در حال حاضر معده این طفل در نزدیكی گلویش قرار دارد و پس از بلع مایعات، مایع مستقیما وارد معده روژان می‌شود چرا كه پس ازهشت بار عمل جراحی روی مری این كودك تنها یك سانتیمتر از مری او باقی مانده است. 

وی در مورد شب حادثه با بیان اینكه در بیمارستان هیچ اقدامی توسط پزشكان برای نجات كودك انجام نشد گفت: روژان پس از هفت ساعت به اتاق جراحی رفت، اما باطری به دامنه مری او نفوذ كرده بود و باید مری برداشته می‌شد. 
پیرصالحی با بیان اینكه پزشكان هر بار با برداشتن قسمتی از مری دخترم تلاش داشتند تا مشكل او را برطرف كنند، گفت: هر بار روژان ضعیف‌تر می‌شود و نمی‌تواند غذا بخورد. 
وی با بیان اینكه نتایج پزشكی نشان می‌دهد این دختر چهارساله باید برای ادامه درمان و تلاش برای زنده ماندن به خارج از كشور سفر كند گفت: با نامه‌نگاری‌هایی كه با یك پزشك انگلیسی انجام شده مشخص شد كه مبلغ بیش از 160 هزار پوند برای ادامه درمان این طفل نیاز است. 

روژان از ورود به اجتماع ترس دارد


دخترم با داروهای آرام‌بخش، آرام می‌شود

مادر روژان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ترس‌های شبانه این طفل به ایسنا گفت: روژان از ورود به اجتماع ترس دارد و تصور می‌كند هنگامی كه ما ازمنزل خارج می‌شویم به بیمارستان قرار است برویم به همین دلیل جیغ می‌كشد و مدتی است كه با داروهای آرام‌بخش او را آرام می‌كنم. 
وی با بیان اینكه روژان حتی از خوردن غذا نیز ترس دارد گفت: هنگامی كه روژان دچار این مشكل شد، تنها دوسال داشت و تصوری از غذا و صرف آن نداشت و دراین مدت نیز تنها با سرنگ پنج میلیمتری مایعات را به گلوی او می‌ریختم به همین دلیل تصور می‌كند كه غذا خوردن بسیار سخت است و از آن فرار می‌كند و هنگامی كه به او موادغذایی جامد می‌دهم، چون نمی‌تواند آن را ببلعد غذا را پس می‌زند. 
وی با بیان اینكه بنا به گفته دكتر امیری روانشناس و متخصص اعصاب این طفل دچار موج‌گرفتگی عصبی شده است گفت: این كودك از ورود به اجتماع ترس دارد. 

پیرصالحی در توضیحات خود با بیان اینكه در سال 89 به دادسرای جرایم پزشكی رفته است، گفت: نیمه شب دوم بهمن‌ماه سال 88 به دلیل نبود دستگاه آندوسكوپی به بیمارستان دیگری رفتیم كه در آنجا نیز مسئولان بیمارستان به خاطر نداشتن تجهیزات كامل ما را به بیمارستان تخصصی دیگری فرستادند كه در آنجا نیز یك ساعتی به دلایل نامشخص معطل شدیم كه كادر پزشكی با گرفتن عكس‌های پزشكی متوجه شدند كه باطری به دیواره مری چسبیده و كاری نكردند تا به این نتیجه رسیدند كه روژان باید به بیمارستان تخصصی‌تر منتقل شود. 
وی با بیان اینكه پنج ساعت در آن بیمارستان منتظر ماندیم تا روژان را به اتاق جراحی منتقل كنند، گفت: جالب است بدانید روژان پس از آن كه از آندوسكوپی خارج شد بدون هیچ دستگاه اكسیژن و برانكارد روی دستانم به اتاق عمل منتقل شد. 
پیرصالحی با بیان اینكه تیم پزشكی قسمتی از مری را كه دچار میكروب شده بود برداشتند و دوسر آن را پیوند زدند، گفت: سه روز از این حادثه نگذشته بود كه معاینات نشان داد پیوند باز شده است و به خاطر این سهل‌انگاری مری روژان را خارج كردند. 
 
اسناد پزشكی روژان

وی با بیان اینكه پزشكان برای زنده‌ماندن روژان با سوراخی كه در ناحیه معده او ایجاد كردند به او غذا می‌رساندند گفت: روژان به مدت سه ماه از طریق لوله تغذیه می‌شد. 
پیرصالحی با بیان اینكه پس از ثبت شكایت ما از كادر پزشكی بیمارستان به دلیل سهل‌انگاری و قصور در ارائه خدمات اورژانسی به طفل دوساله، كارشناسان پزشكی دست به كار شدند تا میزان قصور تیم جراحی این بیمارستان معروف را مشخص كنند، گفت: كارشناسان پس از بررسی‌های لازم اعلام كردند با استناد به بررسی پرونده بالینی بیمارستان دو پزشك فوق تخصص گوارش به دلیل عدم‌هماهنگی به موقع با سرویس جراحی و تاخیر در انجام آندوسكوپی بیمار مرتكب 10 درصد قصور نسبی پزشكی شده‌اند و مبلغ شش میلیون تومان دیه برای روژان در نظر گرفته شد. 
وی با بیان اینكه این كودك به جای رفتن به مهدكودك یا مراكز تفریحی هفته‌ای دو مرتبه به ملاقات پزشك اعصاب می‌رود، گفت: روژان هر بار كه از خانه بیرون می‌آییم بی‌قراری می‌كند و می‌ترسد كه به مطب پزشك برویم. 
پیرصالحی با بیان اینكه میلیون‌ها تومان خرج بیماری روژان شده است گفت: كودكم ضعیف است و توانایی این همه جراحی را ندارد و بار نخست مری را در داخل گلو گذاشتند و در جراحی بعدی چندین‌بار پیوند زدند، بافت مری فاسد شده و به همین خاطر در عمل‌های بعدی مری را خارج كردند و معده را به نزدیكی گلوی دختر چهارساله‌ام آوردند تا راحت‌تر غذا مصرف كنم. 


مادر روژان كوچولو با بیان اینكه پس از گذشت ماه‌ها كمیسیون پزشكی، قصور پزشكی را 10درصد عنوان كرد، گفت: تصورش را هم نمی‌كردم كه پرونده دخترم با این رای بسته شود. 
وی با بیان اینكه به جد پیگیر حقوق از دست رفته روژان است مدعی شد: برای پیگیری این حكم به تمام مراجع قضایی مراجعه كردم و جالب است بدانید در دستور بازپرس دادسرای جرایم پزشكی دستوری مبنی بر رسیدگی به قصورات بیمارستان مربوطه داده شده بود اما این مهم در بررسی‌ها مغفول مانده است. 
همچنین دكتر صادقیان فوق تخصص جراحی كودكان، نیز با بیان اینكه روژان به دلیل بلع باطری دچار سوراخ‌شدن مری شده است به ایسنا گفت: این كودك به علت مشكلات ایجاد شده تحت پیوند مری قرار گرفت اما این پیوند پاسخ نداده و پس از مدتی این مری تنگ‌تر شد كه با عمل جراحی این بافت گشادتر شد اما در حال حاضر این كودك تنها می‌تواند مایعات مصرف كرده و در بلع موادغذایی جامد مشكل دارد. 
به گزارش ایسنا، روژان چهارساله نحیف‌تر و خجالتی‌تر ازآن بود كه حتی بتواند از اطرافش درك درستی داشته باشد او با آن كه چهارسال سن دارد اما هنوز از پستانك استفاده می‌كند و به گفته مادرش از آنجایی كه عمل‌های جراحی پی درپی روی تارهای صوتی او اثرگذاشته نمی‌تواند به درستی سخن بگوید،
 او این روزها منتظر است تا بلكه با دریافت كمك‌های مالی از سوی مردم نیكوكار برای درمان تخصصی اقدام كند تا آینده‌ای روشن‌تر داشته باشدشماره حساب بانک پارسیان202670000415885006 شماره کارت 6221061038172112خدیجه محمدینظرات() 
How long does it take to recover from Achilles injury?
سه شنبه 28 شهریور 1396 02:56 ق.ظ
Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was
just wondering if you get a lot of spam remarks? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can recommend?
I get so much lately it's driving me crazy so any assistance is very
much appreciated.
Foot Complaints
دوشنبه 16 مرداد 1396 02:59 ق.ظ
Thanks for any other informative website. Where else may I am getting that kind of info written in such an ideal approach?
I've a undertaking that I am simply now working on, and I've been on the look out for such info.
unbiasedice3980.jimdo.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:57 ب.ظ
Ahaa, its fastidious conversation concerning this paragraph here at this web site,
I have read all that, so now me also commenting here.
http://zealouspassenge98.jimdo.com
جمعه 6 مرداد 1396 09:04 ب.ظ
Hello it's me, I am also visiting this website on a
regular basis, this web site is in fact fastidious
and the viewers are genuinely sharing pleasant thoughts.
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 11:18 ق.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I'm trying to determine if its a problem on my
end or if it's the blog. Any feedback would be greatly appreciated.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 08:16 ق.ظ
You made some decent points there. I looked on the net for more information about the issue and found
most people will go along with your views on this web site.
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 01:17 ب.ظ
Greetings from Colorado! I'm bored to death at work so I decided to browse your blog on my iphone during lunch break.
I really like the information you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm amazed at how fast your blog loaded on my phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways, fantastic blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :